+420 261 104 600
PO-PÁ 8:00 - 17:00
Úvodní strana » Partneři » Pojišťovna VZP

Pojišťovna VZP

image.jpg

 

 

 

Pojišťovna VZP, a.s. vznikla jako dceřiná společnost Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky dne 16. 1. 2004. K 1. 5. 2004 došlo k ukončení pojišťovací činnosti VZP ČR v oblasti smluvního zdravotního pojištění a role aktivního pojistitele přešla na novou dceřinou společnost s obchodním názvem Pojišťovna VZP, a.s., která současně přebrala pojistný kmen. VZP ČR však zůstala i nadále hlavní distribuční sítí pojistných produktů Pojišťovny VZP, a.s.

Pojišťovna se specializuje na pojištění týkající se zdraví. Je to zejména cestovní pojištění pro naše občany cestující do zahraničí na krátkodobé, opakované nebo dlouhodobé pobyty, pojištění nákladů na pobyt v nemocnici a zdravotní pojištění cizinců. To je nabízeno ve dvou formách: Komplexní zdravotní pojištění cizinců (které je přibližně na úrovni našeho veřejného zdravotního pojištění) a Základní zdravotní pojištění cizinců (pojištění nutné a neodkladné péče pro krátkodobé pobyty). Pojišťovna VZP má mezi pojišťovnami nasmlouván největší počet zdravotnických zařízení (seznam čítá přes 8000 položek).

Novinky

  • Jak si vybrat cestovní pojištění k moři

    Slunce, moře, odpočinek, zajímavá kniha, dobré jídlo, zábava, romantická zákoutí přímořských městeček… tyto a další představy se promítají lidem v hlavě, když odpočítávají poslední dny do odjezdu k moři. Při balení kufrů na dovolenou ale mnozí zapomínají na jednu důležitou věc, a to sjednat si před odjezdem cestovní pojištění.

  • Mobil za volantem může za každou čtrnáctou škodu

    Řidiči na českých silnicích způsobí ročně až deset tisíc škod z povinného ručení, jejichž příčinou je používání mobilního telefonu za volantem. Alarmující je, že řidiči za jízdy nejen telefonují, ale také píší textové zprávy, natáčí videa, fotí nebo brouzdají po internetu. V České republice a dalších evropských státech zakazuje telefonování za jízdy zákon a za jeho porušení hrozí pokuty a odebrání bodů.

  • Od nového roku na nepojištěné škody opět přispívají nepojištění motoristé

    Od 1. ledna 2018 je znovu zaveden příspěvek nepojištěných do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Ten se týká těch, kteří mají své vozidlo registrované pro provoz, avšak nemají povinné ručení.

Více
PO-PÁ 8:00-17:00
+420 261 109 600