+420 261 104 600
PO-PÁ 8:00 - 17:00
Úvodní strana » Partneři » Pojišťovna VZP

Pojišťovna VZP

image.jpg

 

 

 

Pojišťovna VZP, a.s. vznikla jako dceřiná společnost Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky dne 16. 1. 2004. K 1. 5. 2004 došlo k ukončení pojišťovací činnosti VZP ČR v oblasti smluvního zdravotního pojištění a role aktivního pojistitele přešla na novou dceřinou společnost s obchodním názvem Pojišťovna VZP, a.s., která současně přebrala pojistný kmen. VZP ČR však zůstala i nadále hlavní distribuční sítí pojistných produktů Pojišťovny VZP, a.s.

Pojišťovna se specializuje na pojištění týkající se zdraví. Je to zejména cestovní pojištění pro naše občany cestující do zahraničí na krátkodobé, opakované nebo dlouhodobé pobyty, pojištění nákladů na pobyt v nemocnici a zdravotní pojištění cizinců. To je nabízeno ve dvou formách: Komplexní zdravotní pojištění cizinců (které je přibližně na úrovni našeho veřejného zdravotního pojištění) a Základní zdravotní pojištění cizinců (pojištění nutné a neodkladné péče pro krátkodobé pobyty). Pojišťovna VZP má mezi pojišťovnami nasmlouván největší počet zdravotnických zařízení (seznam čítá přes 8000 položek).

Novinky

  • Od nového roku na nepojištěné škody opět přispívají nepojištění motoristé

    Od 1. ledna 2018 je znovu zaveden příspěvek nepojištěných do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Ten se týká těch, kteří mají své vozidlo registrované pro provoz, avšak nemají povinné ručení.

  • Penzijní připojištění stále funguje

    Přemýšlíte o zajištění na důchod? Podle expertů je „penzijko“ stále nejlepším finančním produktem pro spoření na penzi. Jaké jsou rozdíly mezi penzijním připojištěním a doplňkovým penzijním spořením?

  • Pojištění odpovědnosti: Vyplatí se i v běžném životě?

    Za chyby se platí. Obligátní, leč velmi pravdivé přísloví. A omylem rozbité sousedovo okno se nakonec může jevit jako ten nejmenší problém. Škodu totiž můžete způsobit kdykoliv a komukoliv rychleji, než řeknete švec. A reakce “je mi to líto” rozhodně stačit nebude. Dnes už stále více lidí velmi dobře vědí, že mají právo požadovat odpovídající odškodné.

Více
PO-PÁ 8:00-17:00
+420 261 109 600