+420 261 109 600
PO-PÁ 8:00 - 17:00

Trávíte dovolenou aktivně? Rizikovější sporty si připojistěte

Úvodní strana » Novinky » Trávíte dovolenou aktivně? Rizikovější sporty si připojistěte

Trávíte dovolenou aktivně? Rizikovější sporty si připojistěte

O letních prázdninách nemusíte jen ležet u vody. Můžete třeba vyrazit na cyklovýlet, půjčit si u moře vodní skútr nebo chodit po horách. Při výběru vhodného pojištění se zajímejte o to, jak pojišťovna hodnotí rizikovost jednotlivých sportů. Některé sportovní aktivity si totiž budete muset připojistit.

paragliding.jpg

Aktivnější rodiny musí oproti běžný rekreantům pečlivěji vybírat vhodné pojištění. A nezáleží na tom, jestli tráví týden na chalupě v Čechách, vyjedou do hor nebo k moři. O letních prázdninách totiž roste počet úrazů doma i v zahraničí, které si lidé způsobí při sportu.

Rizikové sporty si připojistěte

Před odjezdem do zahraničí si vždy sjednejte cestovní pojištění. Pokud rádi sportujete, a pohyb si nenecháte ujít ani na dovolené, vybírejte si pojištění s ohledem na rizikovost provozovaných sportů. Pojišťovny totiž rozdělují sporty do několika skupin právě podle jejich rizikovosti. Základní varianty cestovního pojištění obvykle počítají s běžnými rekreačními sporty. Když se tedy budete koupat v moři nebo si maximálně půjčíte kolo a objedete hotel, nemusíte se dalším připojištěním zabývat.

Jiná situace ale nastane, když budete například jezdit na vodním skútru, jachtě, vyzkoušíte jet surfing, wakeboarding nebo se budete potápět s dýchacím přístrojem do větších hloubek. Tyto sporty jsou již rizikovější a pro zajištění maximální pojistné ochrany budete pravděpodobně potřebovat připojištění rizikových sportů. Myslete také na to, že se bez připojištění neobejdete ani u běžných sportů vykonávaných výkonnostně nebo při účasti na veřejně organizovaných sportovních soutěžích.

Pozor si také dejte na expedice do pouště, do míst s extrémními klimatickými podmínkami nebo výpravy na otevřené moře. I u těchto pro někoho běžných aktivit vám nemusí stačit běžné cestovní pojištění.

Některé sporty si nepojistíte

Hodláte letos o prázdninách zdolat ferratu vysoko v horách nebo budete skákat z letadla? Dopředu se ujistěte, zda se bude pojistka na tyto aktivity vztahovat. Pojišťovny mají totiž seznam sportů, které nelze pojistit. Než si objednáte cestovní pojištění, zajímejte si o seznam pojistitelných sportů a výluky z pojištění. Pojistné podmínky, smlouvu a další potřebné dokumenty k cestovnímu pojištění získáte od svého pojišťovacího poradce.

TIP: Kvalitní cestovní pojištění do zahraničí by mělo obsahovat kromě pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb také pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a pojištění zavazadel.

Pojistit se můžete i na dovolenou v Čechách

Kdo rád a pravidelně sportuje, měl by mít po celý rok sjednáno minimálně úrazové pojištění. Velmi užitečné je také pojištění odpovědnosti z běžného občanského života, které oceníte například při škodách na majetku a zdraví třetích osob. Když například zaviníte srážku na cyklostezce, může se účet za náhradu zničeného vybavení a ušlý výdělek poškozeného vyšplhat i do stovek tisíc korun.

Pokud úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti ještě nemáte, vyplatí se vám uzavřít cestovní pojištění i na dovolenou v České republice. U této varianty pojištění sice nenajdete pojištění léčebných výloh, ale hodit se můžete právě úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti i zavazadel. Chráněni tak budete i na cestách po České republice.

PO-PÁ 8:00-17:00
+420 261 109 600