+420 261 109 600
PO-PÁ 8:00 - 16:30

Pojištění zpronevěry

Mám zájem

Většina společností v současnosti vykonává a provozuje svoji činnost prostřednictvím zaměstnanců. Kriminalita tzv. „bílých límečků“ neboli podvody a zpronevěry ve firmách jsou denní realitou. Zejména s rozšířením elektronického bankovnictví, kopírovací techniky a počítačově zpracovávaného účetnictví napomáhá snadnému páchání kriminality zaměstnanci. Běžné pojištění majetku pro případ odcizení však tento typ pojištění vylučuje a je nutné jej uzavřít individuálně. Přestože mnoho manažerů či majitelů firem důvěřuje svým zaměstnancům, policejní statistiky mluví jednoznačně a dokládají velkou řadu případů zpronevěry v soukromých společnostech i ve státní správě. Ve velkém počtu se jedná o dlouholeté zaměstnance, kteří se těší vysoké důvěry svých nadřízených a podvody páchají dlouhé roky. Po jejich odhalení je šance na náhradu škody minimální.

 

Pojistné krytí, určení

Předmětem pojištění jsou finanční škody vzniklé v důsledku podvodného jednání nebo trestného činu spáchaného zaměstnancem pojištěné společnosti. Škody mohou být způsobeny vůči samotné společnosti zaměstnance nebo i vůči jiné společnosti.

Pojištění zpronevěry se vztahuje hlavně na:

  • zpronevěru způsobenou neidentifikovatelným zaměstnancem
  • zpronevěru ze strany zaměstnanců, a to i ve spolupráci s třetí osobou

 

Příklady pojistného krytí

  • počítačové podvody a převody peněžních prostředků
  • padělání peněz nebo platebních prostředků
  • odcizení peněz nebo cenin z provozních prostor podniku
  • odcizení peněz nebo cenin mimo provozní prostory podniku

Nezávazná poptávka

Nebudeme Vám volat zbytečně

Vaši e-mailovou adresu nikdy nikomu nedáme

Pokud nechcete, nemusíte toto pole vyplňovat. Určitě se Vám ozveme


Informace o zpracování osobních údajů - odesláním formuláře subjekt prohlašuje, že byl o výše uvedených informacích a o svých právech poučen jasně a srozumitelně, že poskytnutým informacím porozuměl, že je bere na vědomí a že nemá na správce ve věci zpracovávání jeho osobních údajů žádné doplňující dotazy. Dále prohlašuje, že nemá proti zpracování jím poskytnutých údajů k výše uvedenému účelu zpracování správcem údajů žádné výhrady.

Pole označená * jsou povinná.

PO-PÁ 8:00-16:30
+420 261 109 600