+420 261 104 600
PO-PÁ 8:00 - 17:00

Pojištění zpronevěry

Mám zájem

Většina společností v současnosti vykonává a provozuje svoji činnost prostřednictvím zaměstnanců. Kriminalita tzv. „bílých límečků“ neboli podvody a zpronevěry ve firmách jsou denní realitou. Zejména s rozšířením elektronického bankovnictví, kopírovací techniky a počítačově zpracovávaného účetnictví napomáhá snadnému páchání kriminality zaměstnanci. Běžné pojištění majetku pro případ odcizení však tento typ pojištění vylučuje a je nutné jej uzavřít individuálně. Přestože mnoho manažerů či majitelů firem důvěřuje svým zaměstnancům, policejní statistiky mluví jednoznačně a dokládají velkou řadu případů zpronevěry v soukromých společnostech i ve státní správě. Ve velkém počtu se jedná o dlouholeté zaměstnance, kteří se těší vysoké důvěry svých nadřízených a podvody páchají dlouhé roky. Po jejich odhalení je šance na náhradu škody minimální.

 

Pojistné krytí, určení

Předmětem pojištění jsou finanční škody vzniklé v důsledku podvodného jednání nebo trestného činu spáchaného zaměstnancem pojištěné společnosti. Škody mohou být způsobeny vůči samotné společnosti zaměstnance nebo i vůči jiné společnosti.

Pojištění zpronevěry se vztahuje hlavně na:

 • zpronevěru způsobenou neidentifikovatelným zaměstnancem
 • zpronevěru ze strany zaměstnanců, a to i ve spolupráci s třetí osobou

 

Příklady pojistného krytí

 • počítačové podvody a převody peněžních prostředků
 • padělání peněz nebo platebních prostředků
 • odcizení peněz nebo cenin z provozních prostor podniku
 • odcizení peněz nebo cenin mimo provozní prostory podniku

Nezávazná poptávka

Nebudeme Vám volat zbytečně

Vaši e-mailovou adresu nikdy nikomu nedáme

Pokud nechcete, nemusíte toto pole vyplňovat. Určitě se Vám ozveme


Informace o zpracování osobních údajů - odesláním formuláře subjekt prohlašuje, že byl o výše uvedených informacích a o svých právech poučen jasně a srozumitelně, že poskytnutým informacím porozuměl, že je bere na vědomí a že nemá na správce ve věci zpracovávání jeho osobních údajů žádné doplňující dotazy. Dále prohlašuje, že nemá proti zpracování jím poskytnutých údajů k výše uvedenému účelu zpracování správcem údajů žádné výhrady.

Pole označená * jsou povinná.

Novinky

 • Od nového roku na nepojištěné škody opět přispívají nepojištění motoristé

  Od 1. ledna 2018 je znovu zaveden příspěvek nepojištěných do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Ten se týká těch, kteří mají své vozidlo registrované pro provoz, avšak nemají povinné ručení.

 • Penzijní připojištění stále funguje

  Přemýšlíte o zajištění na důchod? Podle expertů je „penzijko“ stále nejlepším finančním produktem pro spoření na penzi. Jaké jsou rozdíly mezi penzijním připojištěním a doplňkovým penzijním spořením?

 • Pojištění odpovědnosti: Vyplatí se i v běžném životě?

  Za chyby se platí. Obligátní, leč velmi pravdivé přísloví. A omylem rozbité sousedovo okno se nakonec může jevit jako ten nejmenší problém. Škodu totiž můžete způsobit kdykoliv a komukoliv rychleji, než řeknete švec. A reakce “je mi to líto” rozhodně stačit nebude. Dnes už stále více lidí velmi dobře vědí, že mají právo požadovat odpovídající odškodné.

Více
PO-PÁ 8:00-17:00
+420 261 109 600