+420 261 109 600
PO-PÁ 8:00 - 16:30
Úvodní strana » Naše nabídka » Pojištění firem » Pojištění speciálních rizik » Pojištění úpadku cestovní kanceláře

Pojištění úpadku cestovní kanceláře

Mám zájem

Toto pojištění chrání klienty cestovních kanceláří v případech, kdy cestovní kancelář z důvodu svéhoúpadku není schopna dostát svým závazkům plynoucím z uzavřené cestovní smlouvy s klientem.

Povinnost pojistit se ukládá cestovním kancelářím zákon č. 159/1999 Sb. O některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu.

 

Pojištění se sjednává pro případ, kdy pojištěný z důvodu svého úpadku:

  • neposkytne oprávněné osobě dopravu z místa pobytu v zahraničí do České republiky, pokud je doprava součástí zájezdu
  • nevrátí oprávněné osobě zaplacenou zálohu nebo cenu zájezdu v případě, že se zájezd neuskutečnil, nevrátí oprávněné osobě rozdíl mezi nezaplacenou zálohu nebo cenu zájezdu v případě, že se zájezd neuskutečnil
  • nevrátí oprávněné osobě rozdíl mezi nezaplacenou cenou zájezdu a cenou částečně poskytnutého zájezdu v případě, že se zájezd uskutečnil pouze z části

Nezávazná poptávka

Nebudeme Vám volat zbytečně

Vaši e-mailovou adresu nikdy nikomu nedáme

Pokud nechcete, nemusíte toto pole vyplňovat. Určitě se Vám ozveme


Informace o zpracování osobních údajů - odesláním formuláře subjekt prohlašuje, že byl o výše uvedených informacích a o svých právech poučen jasně a srozumitelně, že poskytnutým informacím porozuměl, že je bere na vědomí a že nemá na správce ve věci zpracovávání jeho osobních údajů žádné doplňující dotazy. Dále prohlašuje, že nemá proti zpracování jím poskytnutých údajů k výše uvedenému účelu zpracování správcem údajů žádné výhrady.

Pole označená * jsou povinná.

PO-PÁ 8:00-16:30
+420 261 109 600