+420 261 104 600
PO-PÁ 8:00 - 17:00

Pojištění terorismu

Mám zájem

V dnešní době se v praktickém životě setkáváme se stále větší reálnou hrozbou teroristických útoků. Tomuto riziku jsou vystaveni české firmy a občani.  Pojištění terorismu je určeno pro všechny osoby, které by mohli utrpět majetkovou škodu v důsledku teroristického činu. Za místa s vyšším výskytem v důsledku teroristických aktivit lze považovat místa s vysokou koncentrací obyvatel, jako
jsou  obchodní a administrativní centra, tržiště, dále i místa v blízkosti státních institucí a v blízkosti dopravní infrastruktury ( přehrady, elektrárny, železnice, letiště apod.)
 
Pojistné krytí, druhy rizik
Pojištění terorismu kryje z majetkového hlediska zejména: 
škody na hmotném majetku
škody a náklady vynaložené v souvislosti s přerušením provozu
Pojišťovny mají obecně definované ve svých pojistných podmínkách přímo situace, kde je zřejmé, co se pod pojmem terorismus myslí: 

 • destrukce vládních nebo veřejných zařízení, dopravních systémů, infrastrukturních zařízení včetně informačních systémů, veřejných míst nebo soukromého vlastnictví, ohrožující lidské životy a způsobující ekonomické ztráty
 • narušování nebo přerušování dodávek vody, elektřiny nebo jiných základních přírodních zdrojů s cílem ohrožení chodu ekonomiky, lidského zdraví a života
 • příprava použití a použití zbraní, výbušnin nebo jaderných, biologických či chemických zbraní
 • s cílem ohrožení lidského zdraví a života
 • únos letadla, lodi nebo jiného prostředku veřejné dopravy osob nebo prostředků přepravy nákladu
 • útok na lidské životy, který může způsobit poškození zdraví nebo smrt
 • únos či braní rukojmí

Pojišťovny  velmi  pečlivě sledují  mezinárodní  situaci a v návaznosti na definování svého přijatelného 
pojistného krytí rizika terorismu stanovují aktuální podmínky i pojistitelná světová územní teritoria. 
Nepojistí proto teritorium pro jakoukoliv zemi, zejména tam, kde hrozí akutní nebezpečí teroristického útoku. 

Nezávazná poptávka

Nebudeme Vám volat zbytečně

Vaši e-mailovou adresu nikdy nikomu nedáme

Pokud nechcete, nemusíte toto pole vyplňovat. Určitě se Vám ozveme


Informace o zpracování osobních údajů - odesláním formuláře subjekt prohlašuje, že byl o výše uvedených informacích a o svých právech poučen jasně a srozumitelně, že poskytnutým informacím porozuměl, že je bere na vědomí a že nemá na správce ve věci zpracovávání jeho osobních údajů žádné doplňující dotazy. Dále prohlašuje, že nemá proti zpracování jím poskytnutých údajů k výše uvedenému účelu zpracování správcem údajů žádné výhrady.

Pole označená * jsou povinná.

Novinky

 • Od nového roku na nepojištěné škody opět přispívají nepojištění motoristé

  Od 1. ledna 2018 je znovu zaveden příspěvek nepojištěných do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Ten se týká těch, kteří mají své vozidlo registrované pro provoz, avšak nemají povinné ručení.

 • Penzijní připojištění stále funguje

  Přemýšlíte o zajištění na důchod? Podle expertů je „penzijko“ stále nejlepším finančním produktem pro spoření na penzi. Jaké jsou rozdíly mezi penzijním připojištěním a doplňkovým penzijním spořením?

 • Pojištění odpovědnosti: Vyplatí se i v běžném životě?

  Za chyby se platí. Obligátní, leč velmi pravdivé přísloví. A omylem rozbité sousedovo okno se nakonec může jevit jako ten nejmenší problém. Škodu totiž můžete způsobit kdykoliv a komukoliv rychleji, než řeknete švec. A reakce “je mi to líto” rozhodně stačit nebude. Dnes už stále více lidí velmi dobře vědí, že mají právo požadovat odpovídající odškodné.

Více
PO-PÁ 8:00-17:00
+420 261 109 600