+420 261 104 600
PO-PÁ 8:00 - 17:00
Úvodní strana » Naše nabídka » Pojištění firem » Pojištění majetku » Pojištění přerušení nebo omezení provozu

Pojištění přerušení nebo omezení provozu

Mám zájem

V praxi přerušení nebo omezení provozu z důvodu věcné škody na majetku sloužícího k podnikatelské činnosti může způsobit značné finanční ztráty. Tato škoda může často
několikanásobně převýšit hmotnou škodu na samotném majetku. Dlouhodobě prosperující firma se tak rázem může dostat do vážných finančních i existenčních potíží. 

Výhody pojištění, určení
Toto pojištění je určeno pro společnosti, kde existuje riziko přerušení provozu a tedy finančních ztrát, které z něj vyplývají. Jedná se především o výrobní provozy společností, jejichž provoz nelze bez ztráty zisku a bez zvýšení nákladů v jednom okamžiku obnovit na jiném místě. Přerušení provozu může být pro společnost kritickým okamžikem, kdy se rozhoduje při delším výpadku produkce o další existenci. Toto riziko kryje následné 
ekonomické ztráty vzniklé v příčinné souvislosti s celkovým nebo částečným přerušením
provozu. V mnoha případech může relativně malá škoda na výrobní lince způsobit milionové ztráty při výpadku výroby a navíc i ztrátu dosavadních zákazníků či nových obchodů.

Pojistné krytí
Na dobu sjednanou ve smlouvě pojišťovna hradí ztrátu zisku a nabíhající fixní náklady, které
musí pojištěný vynakládat i v době přerušení provozu. Nutným předpokladem pojistného plnění z tohoto rizika je vznik věcné škody na pojištěném majetku, která je způsobena pojištěným nebezpečím a která způsobí přerušení provozu. 

Druhy pojistných rizik

 • Živelní přerušení provozu
 • FLEXA – požár, výbuch, úder blesku, pád letadla
 • další živelní nebezpečí
 • Strojní a elektronické přerušení provozu 
 • Přerušení provozu z důvodu odcizení výrobního zařízení

Pojišťovna hradí v případě škody především fixní náklady, které podnik musí platit (mzdy, odvody, nájemné, splátky leasingu atd.) i když nevyrábí. Sjednává se obvykle i pojištění ušlého zisku. 
Zvláštním druhem pojištění je tzv. ztráta předpokládaného zisku v důsledku stavební havárie a zpoždění zahájení provozu (tzv. ALOP

Nezávazná poptávka

Nebudeme Vám volat zbytečně

Vaši e-mailovou adresu nikdy nikomu nedáme

Pokud nechcete, nemusíte toto pole vyplňovat. Určitě se Vám ozveme


Informace o zpracování osobních údajů - odesláním formuláře subjekt prohlašuje, že byl o výše uvedených informacích a o svých právech poučen jasně a srozumitelně, že poskytnutým informacím porozuměl, že je bere na vědomí a že nemá na správce ve věci zpracovávání jeho osobních údajů žádné doplňující dotazy. Dále prohlašuje, že nemá proti zpracování jím poskytnutých údajů k výše uvedenému účelu zpracování správcem údajů žádné výhrady.

Pole označená * jsou povinná.

Novinky

 • Od nového roku na nepojištěné škody opět přispívají nepojištění motoristé

  Od 1. ledna 2018 je znovu zaveden příspěvek nepojištěných do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Ten se týká těch, kteří mají své vozidlo registrované pro provoz, avšak nemají povinné ručení.

 • Penzijní připojištění stále funguje

  Přemýšlíte o zajištění na důchod? Podle expertů je „penzijko“ stále nejlepším finančním produktem pro spoření na penzi. Jaké jsou rozdíly mezi penzijním připojištěním a doplňkovým penzijním spořením?

 • Pojištění odpovědnosti: Vyplatí se i v běžném životě?

  Za chyby se platí. Obligátní, leč velmi pravdivé přísloví. A omylem rozbité sousedovo okno se nakonec může jevit jako ten nejmenší problém. Škodu totiž můžete způsobit kdykoliv a komukoliv rychleji, než řeknete švec. A reakce “je mi to líto” rozhodně stačit nebude. Dnes už stále více lidí velmi dobře vědí, že mají právo požadovat odpovídající odškodné.

Více
PO-PÁ 8:00-17:00
+420 261 109 600